08 Tra 2014

Krumpir na bijelo sa pohanim mesom i jajima

Krumpir na bijelo sa pohanim mesom i jajimaPotrebno: 500 g sitnih oguljenih krumpira; 1 glavica luka; 200 ml mlijeka; 4 žlice vrhnja; 2 žlice majoneze; peršin; 4 jaja; krušne mrvice; 3 jaja; 100 g brašna; 1 žlica vegete; ulje; sol; mljeveni crni papar; oko 500 g pilećih prsa

Priprema

Na zagrijanom ulju pržimo sitno narezani luk.Kad luk smekša dodamo krumpir,vegetu, mlijeko, 250 ml vode i kuhamo poklopljeno. Kad je krumpir kuhan,sklonimo sa štednjaka, procijedimo tekućinu i dodamo vrhnje i majonezu. Pospemo isjeckanim svježim peršinom. Sve skupa promiješamo. 3 jaja izmiješamo sa vilicom. 4 skuhana jaja ogulimo i uvaljamo u brašno, izmiješana jaja i krušne mrvice. Pileća prsa izrežemo tanko i posolimo. Takođe ih uvaljamo prvo u brašno,zatim jaja i onda krušne mrvice. Tako pripremljeno meso i jaja pržimo na zagrijanom ulju. Pečeno stavimo na posudu obloženu kuhinjskim papirom da se upije višak masnoće a zatim jaja izrežemo na polovice.

Više u ovoj kategoriji: « Jaffa torta Lisnata pogača »

Biblija     Bosna Srebrena     Franjevačka teologija     Novicijat Bosne Srebrene     Vrhbosanska nadbiskupija     Bitno

Kontakt

Vrhbosanska nadbiskupija
Rkt. župni ured "Sv. Josip"
76296 Gornja Dubica
Bosna i Hercegovina

tel/fax: +38731/765-117
e-mail: zupagornjadubica@gmail.com 

 

Primajte obavijesti

Upišite e-mail kako biste primali zadnje vijesti objavljenje na ovoj stranici.