ZoriceHvaljen Isus i Marija! Još u Starom zavjetu hram je bio nešto gdje prebiva slava Božja i sam Bog. Veliki izraelski kralj Salomon je uskliknuo kada je gledao završeni hram: „Hoće li Bog uistinu boraviti među ljudima na zemlji? Pa ni nebesa nad nebesima ne mogu ga obuhvatiti, a kamo li dom što ga sagradih!“
Vjerujem da je ovaj hram izgrađen da u njemu prebiva Gospodin dijeleći svoje darove, da izvodi svoje vjernike na pravi put uz pomoć Duha Svetoga i da ćemo svi nastojati živjeti životom Bogu ugodnim.

Vjerujem da ste i vi, dragi vjernici filijalne crkve svetog Ive u Zoricama, s tim nakanama, davne 1998. godine s svojim župnikom fra Antom Zrakićem počeli graditi i uređivati ovaj hram, da ste za njega živjeli i doživjeli današnji dan, dan kada se blagoslivlja ovaj Božji hram. Kada prolazimo kroz neko selo ili pokraj njega, često primijetimo i gledamo toranj crkve. Tada znamo da je taj narod htio da tornjem pokaže i svima da do znanja da Bog stoji usred svog naroda. Upravo zbog toga smo danas ovdje jer i mi želimo da i nas ova crkva podsjeća na ono što mi jesmo, kršćani i zajednica koja se sabire na molitvi, zajednica koja se sabire da doživi sebe.

I vi ste dragi vjernici pomno birali materijale za uljepšavanje ove male građevine, koje ste potom lijepo uklopili i bila je ostvarena jedna cjelina, a to je crkva u koju gledamo. Sav taj materijal u početku bio je rastepen, opeka na jednoj strani, crijep na drugoj, drvo i kamenje na trećoj, a onda se sve to sazdalo. Sada nam preostaje još jedno, najvažnije: DA SE I MI KAO VJERNICI STOPIMO U JEDNO I BUDEMO SKLADNA CJELINA.

Više u ovoj kategoriji: Filijala sv. Ilije, proroka »

87 komentari

• Link komentara Verlene Subota, 29 Travanj 2017 03:19 Poslo/la Verlene

Additionally, another research study revealed
    that managers couldn't tell the difference in between workers
    that invested 80 hrs per week working and also those that just pretended to, however they did penalize
    those that confessed to working less.

• Link komentara Alena Petak, 28 Travanj 2017 21:08 Poslo/la Alena

I am genuinely glad to glance at this webpage posts which carries tons of helpful facts, thanks for providing
    these kinds of information.

• Link komentara Stanley Petak, 28 Travanj 2017 20:04 Poslo/la Stanley

Why people still use to read news papers when in this technological world all is presented on web?

• Link komentara Johnie Petak, 28 Travanj 2017 17:50 Poslo/la Johnie

Działanie tych leków polega na rozkurczaniu mięśni gładkich
    podścieliska gruczołu krokowego i szyi pęcherza moczowego,
    wskutek oddziaływania na znajdujące się tam receptory alfa-1a i alfa-1d.

• Link komentara Vivien Petak, 28 Travanj 2017 14:04 Poslo/la Vivien

Wonderful goods from you, man. I've understand your stuff previous to
    and you're just too fantastic. I really like what you've acquired here, really
    like what you are stating and the way in which you say it.

You make it entertaining and you still care for to keep it smart.

I can not wait to read far more from you. This is actually a great website.

• Link komentara Mark Petak, 28 Travanj 2017 05:36 Poslo/la Mark

お子さんの身長が低いと困っているお母さんにおすすめのドリンクがあります。成長期に必要な栄養が多く配合されたこのドリンクを飲めば、あなたのお子さんも大きくなるはずです。身長が低いのは、遺伝のせいだと思って、諦めていませんか。遺伝が成長に関係するのは、ほんの少しです。重要なのは成長期に十分な栄養を補給することなのです。身長で困っている方は、今すぐこちらを見てくださいね。

• Link komentara Heath Petak, 28 Travanj 2017 03:26 Poslo/la Heath

In their survey of more than 5,000 American consumers, nearly two-thirds of the respondents placed take-out orders from restaurants during
    the prior six months; take-out orders which could have easily been delivery
    orders had delivery been available for options other than pizza.

• Link komentara Perry Četvrtak, 27 Travanj 2017 21:22 Poslo/la Perry

My developer is trying to convince me to move to .net from PHP.
    I have always disliked the idea because of the expenses. But he's tryiong none the less.
    I've been using Movable-type on a variety of websites for about a year and am nervous about
    switching to another platform. I have heard very good things
    about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
    Any help would be really appreciated!

• Link komentara Noe Četvrtak, 27 Travanj 2017 18:13 Poslo/la Noe

You must now see four symbols on the right side of your display (or top of the display screen in panorama mode).

• Link komentara Nannette Četvrtak, 27 Travanj 2017 11:30 Poslo/la Nannette

Hi there to every body, it's my first go
    to see of this website; this web site carries amazing and genuinely
    excellent data in support of visitors.

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda