ZoriceHvaljen Isus i Marija! Još u Starom zavjetu hram je bio nešto gdje prebiva slava Božja i sam Bog. Veliki izraelski kralj Salomon je uskliknuo kada je gledao završeni hram: „Hoće li Bog uistinu boraviti među ljudima na zemlji? Pa ni nebesa nad nebesima ne mogu ga obuhvatiti, a kamo li dom što ga sagradih!“
Vjerujem da je ovaj hram izgrađen da u njemu prebiva Gospodin dijeleći svoje darove, da izvodi svoje vjernike na pravi put uz pomoć Duha Svetoga i da ćemo svi nastojati živjeti životom Bogu ugodnim.

Vjerujem da ste i vi, dragi vjernici filijalne crkve svetog Ive u Zoricama, s tim nakanama, davne 1998. godine s svojim župnikom fra Antom Zrakićem počeli graditi i uređivati ovaj hram, da ste za njega živjeli i doživjeli današnji dan, dan kada se blagoslivlja ovaj Božji hram. Kada prolazimo kroz neko selo ili pokraj njega, često primijetimo i gledamo toranj crkve. Tada znamo da je taj narod htio da tornjem pokaže i svima da do znanja da Bog stoji usred svog naroda. Upravo zbog toga smo danas ovdje jer i mi želimo da i nas ova crkva podsjeća na ono što mi jesmo, kršćani i zajednica koja se sabire na molitvi, zajednica koja se sabire da doživi sebe.

I vi ste dragi vjernici pomno birali materijale za uljepšavanje ove male građevine, koje ste potom lijepo uklopili i bila je ostvarena jedna cjelina, a to je crkva u koju gledamo. Sav taj materijal u početku bio je rastepen, opeka na jednoj strani, crijep na drugoj, drvo i kamenje na trećoj, a onda se sve to sazdalo. Sada nam preostaje još jedno, najvažnije: DA SE I MI KAO VJERNICI STOPIMO U JEDNO I BUDEMO SKLADNA CJELINA.

Više u ovoj kategoriji: Filijala sv. Ilije, proroka »

141 komentari

• Link komentara Kathrin Subota, 25 Ožujak 2017 04:27 Poslo/la Kathrin

Quality posts is the crucial to interest the users to
    go to see the site, that's what this web page is providing.

• Link komentara Maribel Subota, 25 Ožujak 2017 04:14 Poslo/la Maribel

I just like the valuable info you supply in your articles.
    I will bookmark your weblog and est again right here frequently.
    I am somewhat sure I'll be told plenty of new stuff right right here!
    Best of luck for the next!

• Link komentara Flynn Četvrtak, 23 Ožujak 2017 19:09 Poslo/la Flynn

We dug our pond with shovels and it was not an easy task.

Don't forget to ask if they take care of the excess
    dirt. A shady place is very important because the fish can get sun-burned, and that will not be a
    good thing.

• Link komentara Norris Četvrtak, 23 Ožujak 2017 05:32 Poslo/la Norris

Boards can reflect your own personal tastes and desires, or you need to use them to collaborate on projects along with other pinners.
    After you have opted a few interests, Pinterest goes to a customized website
    based with your interests.

• Link komentara Jonas Srijeda, 22 Ožujak 2017 07:48 Poslo/la Jonas

If you want to increazse your knowledge simply keep visiting this site and be updated with the most up-to-date news posted here.

• Link komentara Hayden Srijeda, 22 Ožujak 2017 03:25 Poslo/la Hayden

Paragraph writing is also a excitement, if you know then you cann write otherwise it is difficult to
    write.

• Link komentara Aundrea Utorak, 21 Ožujak 2017 22:35 Poslo/la Aundrea

This post iss worth everyone'sattention. How can I find out more?

• Link komentara Jerrold Utorak, 21 Ožujak 2017 13:51 Poslo/la Jerrold

Greetings! Quick question that's entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
    My weblog looks weird when browsing from my iphone 4.
    I'm trying to find a theme oor plugin that might be able to resolve this issue.
    If you have any recommendations, please share.Thanks!

• Link komentara Billie Utorak, 21 Ožujak 2017 06:44 Poslo/la Billie

I am extremely inspired with your writing skills and also with the structure for your weblog.Is that this a paid
    topic or did you mokdify it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it is uncommon to peer a nice
    blog like this onne these days..

• Link komentara Angeles Utorak, 21 Ožujak 2017 01:35 Poslo/la Angeles

This design is wicked! Yoou obviously know how to keep a reader amused.
    Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well,
    almost...HaHa!) Fantastic job. I really loved what you had to
    say, and more than that, how you presented it. Too cool!

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda