VojskovaBraćo i sestre! Sve vas pozdravljam našim kršćanskim pozdravom: Hvaljen Isus i Marija! Naš je život neprimjetno disanje u Kristovu Tijelu. Crkvenu zajednicu čini živom isti onaj tko je Crkvu stvorio, ali uz suradnju ljudi. Crkva bi morala biti svjedok Kristova Uskrsnuća. Danas živi moraju uskršnjavati onom snagom koju je Krist dao Crkvi: uskrsnuti iz grobova ropstva, neznanja, nepravde i mržnje. Loš je znak ako se danas u Crkvi grobovi ne otvaraju i ljudi iz njih ne uskršnjavaju. Što se tiče budućnosti Crkve, treba vjerovati u snagu onih koji nemaju ni snage ni vlasti. Moć Crkve je u nemoći. Sav je uspjeh Crkve postignut ludošću Križa, a ne mudrošću filozofije ili okretnošću diplomacije. Stoga je prava moć u Crkvi nemoć.

Tu nemoć Crkve, odnosno moć, pokazao je Krist ovdje i u Vojskovi. Usprkos rušenju onoga što je za nas kršćane najvažnije, crkve, narod je našao snage i volje, zajedno sa svojim svećenicima stvoriti još ljepšu i bolju crkvu.

I evo danas ovdje zajedno oko Krista, ujedinjeni i puni ponosa možemo reći da je Ljubav pobijedila smrt, odnosno da samo Ljubav spasava čovjeka od smrti.  Nismo gradili crkvu da u njoj pokopamo Boga, nego da ona upravo bude znak Boga živoga u svome narodu, da se u njoj narod sabire, s Gospodinom razgovara, tu prima njegove poruke, pouke i opomene za život.

Braćo i sestre! Kršćani imaju Kristov ugled! Narod koji blaguje Kristovo Tijelo postaje Kristovim Tijelom! Sol je sol. Nije med. Kršćani moraju biti sol, moraju biti svjedoci za Boga i svatko je od nas odgovoran za Lice Kristovo i lice svoje crkve, koja je Tijelo Kristovo!

4968 komentari

• Link komentara Lester Subota, 24 Rujan 2016 20:39 Poslo/la Lester

Quick Opiate Detox Under Sedation could obtain you clean, sober and without yearnings-
    rapidly, easily and also confidentially.

• Link komentara Stevie Subota, 24 Rujan 2016 20:08 Poslo/la Stevie

Hi it's me, I am also visiting this site regularly,
    this web page is actually fastidious and the viewers are truly sharing fastidious
    thoughts.

• Link komentara Jarred Subota, 24 Rujan 2016 19:45 Poslo/la Jarred

I'll immediaterly seize your rss as I can'tto find
    your email subscription hyperlink or e-newsletter service.
    Do you've any? Please let mee recognize so that I may just subscribe.
    Thanks.

• Link komentara Julius Subota, 24 Rujan 2016 19:26 Poslo/la Julius

As a result, those who are under the influence of medicines commonly experience a brief flood of delighted" chemicals during the high related to substance abuse- seeking a repeat experience of this high is among the primary reasons for the growth of medicine dependency, even as a resistance to the medicine of choice constructs with each use.

• Link komentara Katherina Subota, 24 Rujan 2016 19:12 Poslo/la Katherina

The marketing agency uses mobile key phrases to get individuals decide-in to
    their cellular distribution listing and sends bulk SMS text messages with
    the assistance of the SMS Whiye Label software program For
    occasion, Raileays use bulk SMS texting for informing their regisyered clients on the rescheduling
    of the local train service.

• Link komentara Jannie Subota, 24 Rujan 2016 18:12 Poslo/la Jannie

更年期障害でお困りの方へ。
    エクオールが効くみたいですよ。
    更年期障害の不定愁訴が表れるのは、女性ホルモンが突然減ることが、理由です。
    それならエストロゲンと同様の機能を持つエクオールを摂取すれば良いのです。
    ただし日本人の50%は、体内で大豆イソフラボンをエクオールに変えることができません。
    それなら大豆食品ではなく、エクオールの成分をダイレクトに取るしかありません。

• Link komentara Noreen Subota, 24 Rujan 2016 17:26 Poslo/la Noreen

Hiya, I'm really glad I've found this info. Nowadays bloggers
    publish only about gossips and internet and this is actually annoying.
    A good site with interesting content, this is what I need.

Thank you for keeping this web-site, I'll be visiting it.
    Do you do newsletters? Can't find it.

• Link komentara Carina Subota, 24 Rujan 2016 16:43 Poslo/la Carina

Hi, Nеat post. There's an issue along with your web site
    in internet еxploreг, could check this? IE still is the market
    chiesf and a good element of other peߋple will leave out your wondeгful writing ԁue to this problem.

• Link komentara Geraldine Subota, 24 Rujan 2016 15:39 Poslo/la Geraldine

Pepper mint oil is the only organic supplement to obtain the
    seal of authoprization freom the American College of Gastroenterology because of its effijciency in reducing
    abdomional pain This pain-relieving quality is believed to be the
    outcome of pepper mibt oil's impact on ggut mobilijty Pepper mint oil appears too unwiund thee muscular tissues of the digestive tract, hsnce reducing
    the muscular tissue spasms tnat add to abdominal pain.

• Link komentara Bobby Subota, 24 Rujan 2016 14:22 Poslo/la Bobby

It's an amazing piece of writing in support of all the internewt viewers; they will get
    benefit from it I am sure.

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda