VojskovaBraćo i sestre! Sve vas pozdravljam našim kršćanskim pozdravom: Hvaljen Isus i Marija! Naš je život neprimjetno disanje u Kristovu Tijelu. Crkvenu zajednicu čini živom isti onaj tko je Crkvu stvorio, ali uz suradnju ljudi. Crkva bi morala biti svjedok Kristova Uskrsnuća. Danas živi moraju uskršnjavati onom snagom koju je Krist dao Crkvi: uskrsnuti iz grobova ropstva, neznanja, nepravde i mržnje. Loš je znak ako se danas u Crkvi grobovi ne otvaraju i ljudi iz njih ne uskršnjavaju. Što se tiče budućnosti Crkve, treba vjerovati u snagu onih koji nemaju ni snage ni vlasti. Moć Crkve je u nemoći. Sav je uspjeh Crkve postignut ludošću Križa, a ne mudrošću filozofije ili okretnošću diplomacije. Stoga je prava moć u Crkvi nemoć.

Tu nemoć Crkve, odnosno moć, pokazao je Krist ovdje i u Vojskovi. Usprkos rušenju onoga što je za nas kršćane najvažnije, crkve, narod je našao snage i volje, zajedno sa svojim svećenicima stvoriti još ljepšu i bolju crkvu.

I evo danas ovdje zajedno oko Krista, ujedinjeni i puni ponosa možemo reći da je Ljubav pobijedila smrt, odnosno da samo Ljubav spasava čovjeka od smrti.  Nismo gradili crkvu da u njoj pokopamo Boga, nego da ona upravo bude znak Boga živoga u svome narodu, da se u njoj narod sabire, s Gospodinom razgovara, tu prima njegove poruke, pouke i opomene za život.

Braćo i sestre! Kršćani imaju Kristov ugled! Narod koji blaguje Kristovo Tijelo postaje Kristovim Tijelom! Sol je sol. Nije med. Kršćani moraju biti sol, moraju biti svjedoci za Boga i svatko je od nas odgovoran za Lice Kristovo i lice svoje crkve, koja je Tijelo Kristovo!

3676 komentari

• Link komentara Debbie Srijeda, 31 Kolovoz 2016 13:34 Poslo/la Debbie

俺が信じているカントン包茎の病院は、最も人気が高いところです。ついに自分は、そのつらさ
    よりフリーになりました。

• Link komentara Arden Srijeda, 31 Kolovoz 2016 13:11 Poslo/la Arden

Whats up this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.

I'm starting a blog soon but have no coding knowledge so I wanted to get guidance from someone with experience.
    Any help would be greatly appreciated!

• Link komentara Shayna Srijeda, 31 Kolovoz 2016 12:37 Poslo/la Shayna

It's actually a cool and helpful piece of
    information. I am happy that you just shared this useeful inf with
    us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

• Link komentara Kimberly Srijeda, 31 Kolovoz 2016 12:36 Poslo/la Kimberly

Parlux, empresa nacida a fines de los 70 dedicada a la fabricación de secadores de gran calidad, potentes y ligero, además de silenciadores, difusores, secadores de casco, planchas, maquinas cortapelo y tenacillas para rizos.

• Link komentara Lydia Srijeda, 31 Kolovoz 2016 12:34 Poslo/la Lydia

I have read so many articles regarding the blogger lovers however this
    post is in fact a good article, keep it up.

• Link komentara Stepanie Srijeda, 31 Kolovoz 2016 12:26 Poslo/la Stepanie

Just want to say your article is as astounding. The clarity to your post is just great and that i could think you're knowledgeable in this subject.

Fine together with your permission let me to grasp your RSS feed to stay updated with imminent post.

Thank you one million and please keep up the rewarding work.

• Link komentara Brandie Srijeda, 31 Kolovoz 2016 11:59 Poslo/la Brandie

Chiropractic care is an excellent investment when you consider it in regard to the
    way of life" it gives - security, excellent connections, great deals of time off, capacity to assist people, etc

• Link komentara Ray Srijeda, 31 Kolovoz 2016 11:18 Poslo/la Ray

It�s hard to find educated peoplke on this subject,
    however, you sound like you know what you�re talking about!
    Thanks

• Link komentara Roslyn Srijeda, 31 Kolovoz 2016 11:10 Poslo/la Roslyn

Ꭲhanks for some other informative web site. The place eⅼse
    may just Ι get that kind of іnfo writtеn in such a perfеct
    method? I've а project that I am just now working on, and I've been at the glance out for such info.

• Link komentara Irwin Srijeda, 31 Kolovoz 2016 10:53 Poslo/la Irwin

Hey very nice blog!

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda