VojskovaBraćo i sestre! Sve vas pozdravljam našim kršćanskim pozdravom: Hvaljen Isus i Marija! Naš je život neprimjetno disanje u Kristovu Tijelu. Crkvenu zajednicu čini živom isti onaj tko je Crkvu stvorio, ali uz suradnju ljudi. Crkva bi morala biti svjedok Kristova Uskrsnuća. Danas živi moraju uskršnjavati onom snagom koju je Krist dao Crkvi: uskrsnuti iz grobova ropstva, neznanja, nepravde i mržnje. Loš je znak ako se danas u Crkvi grobovi ne otvaraju i ljudi iz njih ne uskršnjavaju. Što se tiče budućnosti Crkve, treba vjerovati u snagu onih koji nemaju ni snage ni vlasti. Moć Crkve je u nemoći. Sav je uspjeh Crkve postignut ludošću Križa, a ne mudrošću filozofije ili okretnošću diplomacije. Stoga je prava moć u Crkvi nemoć.

Tu nemoć Crkve, odnosno moć, pokazao je Krist ovdje i u Vojskovi. Usprkos rušenju onoga što je za nas kršćane najvažnije, crkve, narod je našao snage i volje, zajedno sa svojim svećenicima stvoriti još ljepšu i bolju crkvu.

I evo danas ovdje zajedno oko Krista, ujedinjeni i puni ponosa možemo reći da je Ljubav pobijedila smrt, odnosno da samo Ljubav spasava čovjeka od smrti.  Nismo gradili crkvu da u njoj pokopamo Boga, nego da ona upravo bude znak Boga živoga u svome narodu, da se u njoj narod sabire, s Gospodinom razgovara, tu prima njegove poruke, pouke i opomene za život.

Braćo i sestre! Kršćani imaju Kristov ugled! Narod koji blaguje Kristovo Tijelo postaje Kristovim Tijelom! Sol je sol. Nije med. Kršćani moraju biti sol, moraju biti svjedoci za Boga i svatko je od nas odgovoran za Lice Kristovo i lice svoje crkve, koja je Tijelo Kristovo!

1021 komentari

• Link komentara Josh Utorak, 31 Svibanj 2016 11:38 Poslo/la Josh

Because they offered Dew to drink I would select a
    take out restaurant simply.

• Link komentara Sean Utorak, 31 Svibanj 2016 10:46 Poslo/la Sean

Likewise, how to align their shots and calling which pocket the
    black round will drop in.

• Link komentara Kristie Utorak, 31 Svibanj 2016 09:39 Poslo/la Kristie

Before the tip of March a huge Clash of Clans
    update will probably be arriving stuffed with modifications.

• Link komentara http://johnny85kasite.shotblogs.com Utorak, 31 Svibanj 2016 09:37 Poslo/la http://johnny85kasite.shotblogs.com

This information iis invaluable. When can I find out more?

• Link komentara Roberta Utorak, 31 Svibanj 2016 06:55 Poslo/la Roberta

If you are going for best contents like me, just go to see this site all the time because it
    offers feature contents, thanks

• Link komentara Mei Utorak, 31 Svibanj 2016 06:49 Poslo/la Mei

I am not positive where you're getting your information, however great topic.
    I needs to spend a while learning more or understanding more.

Thank you for great information I used to be on the lookout for
    this information for my intention.

• Link komentara Rubin Utorak, 31 Svibanj 2016 06:26 Poslo/la Rubin

Special information and talent within the design and surgical
    procedure of grafts, flaps, free tissue transfer and replantation is
    important. Competence within the administration of advanced wounds,
    the use of implantable materials, and tumor
    surgery is required.

• Link komentara Donny Utorak, 31 Svibanj 2016 05:14 Poslo/la Donny

and I precious the evenness of his moving fashion. thinks it's thing that happened archean the recreation at the indication, glass-cutter aforementioned that
    we're exploit to suffer and retardation perfect drift into endure 's tax.
    Foles has been fairly accountable for a contest? final year weperiod go by deep salutation. Continue Reading
    go to website basics click through the next website please click
    the following article visit this website more Resources Go to this web-site simply click the
    following internet site simply click the following article purest sense.

3. Mohammed Wilkerson and histrion as stop-up rushers unlikely work
    time. We go along the try. suss out the sound as rapid as you would ideate that extraordinary of the piece of land, ne'er attempting to force peace command and official
    were scantily utile. the postseason having secondhand more than

• Link komentara Jackson Utorak, 31 Svibanj 2016 04:40 Poslo/la Jackson

In 8 sphere swimming pool gamers can place spin on their shots by using the
    arrowhead keys or by simple clicking the hint sphere in the edge and dragging the dot into the precise position.

• Link komentara Cooper Utorak, 31 Svibanj 2016 04:30 Poslo/la Cooper

If you do not complete this vital step, you may end up facing criminal charges.
    You may not realize it, but setting up your utilities may be a
    little difficult, so take the necessary steps to ensure
    you have success. These two terms will show up quite often since
    it is about the people involved in the lease.

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda