VojskovaBraćo i sestre! Sve vas pozdravljam našim kršćanskim pozdravom: Hvaljen Isus i Marija! Naš je život neprimjetno disanje u Kristovu Tijelu. Crkvenu zajednicu čini živom isti onaj tko je Crkvu stvorio, ali uz suradnju ljudi. Crkva bi morala biti svjedok Kristova Uskrsnuća. Danas živi moraju uskršnjavati onom snagom koju je Krist dao Crkvi: uskrsnuti iz grobova ropstva, neznanja, nepravde i mržnje. Loš je znak ako se danas u Crkvi grobovi ne otvaraju i ljudi iz njih ne uskršnjavaju. Što se tiče budućnosti Crkve, treba vjerovati u snagu onih koji nemaju ni snage ni vlasti. Moć Crkve je u nemoći. Sav je uspjeh Crkve postignut ludošću Križa, a ne mudrošću filozofije ili okretnošću diplomacije. Stoga je prava moć u Crkvi nemoć.

Tu nemoć Crkve, odnosno moć, pokazao je Krist ovdje i u Vojskovi. Usprkos rušenju onoga što je za nas kršćane najvažnije, crkve, narod je našao snage i volje, zajedno sa svojim svećenicima stvoriti još ljepšu i bolju crkvu.

I evo danas ovdje zajedno oko Krista, ujedinjeni i puni ponosa možemo reći da je Ljubav pobijedila smrt, odnosno da samo Ljubav spasava čovjeka od smrti.  Nismo gradili crkvu da u njoj pokopamo Boga, nego da ona upravo bude znak Boga živoga u svome narodu, da se u njoj narod sabire, s Gospodinom razgovara, tu prima njegove poruke, pouke i opomene za život.

Braćo i sestre! Kršćani imaju Kristov ugled! Narod koji blaguje Kristovo Tijelo postaje Kristovim Tijelom! Sol je sol. Nije med. Kršćani moraju biti sol, moraju biti svjedoci za Boga i svatko je od nas odgovoran za Lice Kristovo i lice svoje crkve, koja je Tijelo Kristovo!

1635 komentari

• Link komentara Clyde Četvrtak, 23 Ožujak 2017 03:36 Poslo/la Clyde

It's certainly not a one-way process of transferring information but somewhat, sharing
    of concepts and also gaining from each other while doing
    so.

• Link komentara Lynda Četvrtak, 23 Ožujak 2017 02:10 Poslo/la Lynda

Was Hurghada Ausflüge den wichtigsten Sehenswürdigkeiten Kosten und wie lange man dorthin unterwegs
    ist, erfahren Sie von und auch, ob Sie Ausflug nach Luxor,Ausflug von Hurghada nach Kairo oder schnorcheln in Hurghada mit den Delfinen wollen.Hurghada Ausflüge.

• Link komentara Stars Četvrtak, 23 Ožujak 2017 02:04 Poslo/la Stars

It's awesome in favor of me to have a web site, which is helpful in support of my experience.
    thanks admin

• Link komentara limitless pill for sale Četvrtak, 23 Ožujak 2017 01:50 Poslo/la limitless pill for sale

Literally countless individuals much like you have done just that with The Smart Tablet.

• Link komentara limitless pill scene Srijeda, 22 Ožujak 2017 23:56 Poslo/la limitless pill scene

The many researches behind the components in INFINITE BRAIN have shown these compounds to be highly reliable
    at providing sharp emphasis, boosted power, honed concentration, enhanced memory,
    as well as quicker knowing.

• Link komentara Lashay Srijeda, 22 Ožujak 2017 23:39 Poslo/la Lashay

Start dating - Even if you have made it clear that you want to return with your ex, do not
    let this hold you back.

• Link komentara Susanna Srijeda, 22 Ožujak 2017 23:32 Poslo/la Susanna

Ԍreat post.

• Link komentara Beth Srijeda, 22 Ožujak 2017 23:06 Poslo/la Beth

Besides, you should aim to figure this out without
    asking your ex girlfriend as well because even if you ask her, you may not get the ideal answer either.

• Link komentara Anton Srijeda, 22 Ožujak 2017 22:49 Poslo/la Anton

Second, if you noticed your girlfriend losing interest, you might wish to
    believe if you have actually done any wrongs recently.

• Link komentara Bonny Srijeda, 22 Ožujak 2017 22:48 Poslo/la Bonny

To be eligible to get compensation the claimant should not be at fault and he should have suffered a persohal damage.

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda