FRA KREŠIMIR KARLOVIĆ iz Vojskove. Krsno mu je ime Blaž. Rodio se 14. svibnja 1915. godine u Vojskovi, od oca Šime i majke Kate rođ. Barišić. Zaređen je za svećenika 29. lipnja 1942. godine. Fra Krešimir (zvani Krešo) trenutno je umirovljen i nalazi se u franjevačkom samostanu Svetog Ilije u Podsusedu (Zagreb). Drugi je svećenik po starini u franjevačkoj provinciji Bosni Srebrenoj.

FRA BOŽO LUJIĆ iz Osječka. Rodio se 11. studenoga 1946. godine u Osječku, od oca Mate i majke Mande rođ. Grgić. Za svećenika je zaređen 3. veljače 1974. godine. Magistrirao je 1977. godine radom «Poziv i poslanje proroka Jeremije», i otada je profesor na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu. Doktorirao je 1982. godine. Na istom tematskom području usavršavao se na Biblijskom institutu u Rimu (1986.-1989.), na kojem je 1989. godine položio magisterij iz biblijskih znanosti, i na franjevačkom biblijskom institutu u Jeruzalemu (1989.-1990.). Završio je njemački jezik i književnost u Sarajevu (1980.-1984.). Izdao je više knjiga i suradnik je u više znanstvenih i vjerskih tiskovina. Trenutno je profesor biblike na KBF-u u Zagrebu i Franjevačkoj teologiji u Sarajevu.

FRA IVAN MARIĆ iz Balegovca. Rodio se 1. rujna 1948. godine od oca Stipe i majke Šimice rođ. Ivanković. Za vrijeme filozofsko-teološkog studija svirao je u franjevačkom vokalno-instrumentalnom sastavu (VIS) «Jukić». Za svećenika je zaređen 2. veljače 1975. u Sarajevu. Trenutno je župnik u Koraću.

FRA BARIŠA BRAJINOVIĆ iz Gornje Dubice. On je časni brat u franjevačkoj provinciji Bosni Srebrenoj. Rodio se u Gornjoj Dubici 9. travnja 1944. godine, od oca Ante i majke Lucije rođ. Delipeter. Osnovnu školu pohađao je u Dubici, dopisnu teologiju u Zagrebu i na Katehetskom institutu u Ljubljani. Svečane redovničke zavjete dao je 3. siječnja 1968. godine. Sada se nalazi u samostanu sv. Ante na Bistriku u Sarajevu. Provodi dane dežurajući strpljivo na porti, uvijek imajući lijepu riječ i nasmijano, blago lice.

VLČ. PAVO BRAJINOVIĆ iz Gornje Dubice. Rodio se 11. prosinca 1945. godine, od oca Pavla i majke Mare rođ. Petričević. Za svećenika je zaređen u Sarajevu 29. lipnja 1971. godine. Zadnjih godina bio je župnik u Pećniku, a nakon ratnog izbjeglištva (1992.-1995.) postavljen je za župnika u župu Prud. Od 2001. godine župnik je u župi Novo Selo/Balegovac.

VLČ. FILIP BRAJINOVIĆ iz Gornje Dubice. Rodio se 27. lipnja 1950. godine od oca Bariše i majke Antonije rođ. Jeleč. Osnovnu školu pohađa u Gornjoj Dubici, srednju u Križevcima, a teologiju u Sarajevu, gdje je zaređen za svećenika 29. lipnja 1977. godine. Službovao je u Oštroj Luci, Sarajevu, Ilijašu, a posljednja župa, pred rat, bila mu je novoosnovana župa Posavska Mahala kod Odžaka. Sada je župnik u župi Garevac kod Modriče.

VLČ. STJEPAN RADIĆ, iz Gornje Dubice. Član je Đakovačko-srijemske biskupije. Rođen je 5. studenoga 1975. godine, od oca Joze i majke Ljubice r. Beljan. Kršten je 8. studenoga 1975., a krizman 23. travnja 1989. u Brodskom Varošu (Hrvatska). Za đakona je zaređen u Đakovu, 3. listopada 1999. Sveti red prezbiterata primio je 29. lipnja 2000. godine, dok je mladu misu slavio 30. srpnja 2000. u župi Bezgrješnog srca Marijina u Slavonskom Brodu. Odlazi na postdiplomski studij filozofije na Filozofski fakultet Družbe Isusove u Zagrebu koji uspješno završava. Trenutno je profesor filozofije na KBF-u u Đakovu, i župni vikar u Osijeku.

Više u ovoj kategoriji: Časne sestre »

330 komentari

• Link komentara Candida Nedjelja, 26 Ožujak 2017 05:13 Poslo/la Candida

N scale model trains have a ratio of one is to 1 hundred and forty-eight to 1 is
    to 1 hundred and sixty.

• Link komentara Beth Nedjelja, 26 Ožujak 2017 02:02 Poslo/la Beth

If you are going for best contents like me, simply go to see this web page
    every day as it offers quality contents, thanks

• Link komentara Desiree Subota, 25 Ožujak 2017 23:00 Poslo/la Desiree

I loved as much as you'll receive carried out right here.
    The sketch is tasteful, your authored material stylish.
    nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be delivering the
    following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case
    you shield this hike.

• Link komentara Pauline Subota, 25 Ožujak 2017 18:42 Poslo/la Pauline

A couple who becomes too depending on each other can discover themselves in an unhealthy
    situation.

• Link komentara Martha Subota, 25 Ožujak 2017 09:12 Poslo/la Martha

As soon as the concerns are exposed, this provides you
    the opportunity to solve them and you get your ex girlfriend
    back.

• Link komentara Verla Subota, 25 Ožujak 2017 07:32 Poslo/la Verla

此のほど、填めるだけで膏の焚きつけるができると取り沙汰の、レディ専用加圧ストッキング「エクスレッグスリマー」が衆望ですよね?脚痩せしたい、ほっそりした脚になりたい、という方は、夜履いて臥さるだけでセルライトもむくみも絶つできちゃう、加圧式膏の焚附けるストッキング「エクスレッグスリマー」を試してみて下さい。こちらのサイトでは「エクスレッグスリマー」の口コミや効果などを詳細紹介ですよ!!

• Link komentara Gregory Subota, 25 Ožujak 2017 01:01 Poslo/la Gregory

As soon as the issues are exposed, this gives you the
    chance to solve them and you get your ex girlfriend back.

• Link komentara Mitch Petak, 24 Ožujak 2017 22:51 Poslo/la Mitch

It may be also necessary to state contingent sources including the sale of collateral
    that may secure the money lukas graham full concert video when you pay them write the date and look number with
    them and put them inside a rut.

• Link komentara Bennett Petak, 24 Ožujak 2017 19:38 Poslo/la Bennett

The trick is that in order to get a girlfriend, you have to not be aiming to get a girlfriend.

• Link komentara Ara Petak, 24 Ožujak 2017 15:27 Poslo/la Ara

I used to be recommended this web site through my cousin. I
    am not certain whether or not this post is written by means of him as nobody else realize such exact approximately my difficulty.
    You're wonderful! Thanks!

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda