FRA KREŠIMIR KARLOVIĆ iz Vojskove. Krsno mu je ime Blaž. Rodio se 14. svibnja 1915. godine u Vojskovi, od oca Šime i majke Kate rođ. Barišić. Zaređen je za svećenika 29. lipnja 1942. godine. Fra Krešimir (zvani Krešo) trenutno je umirovljen i nalazi se u franjevačkom samostanu Svetog Ilije u Podsusedu (Zagreb). Drugi je svećenik po starini u franjevačkoj provinciji Bosni Srebrenoj.

FRA BOŽO LUJIĆ iz Osječka. Rodio se 11. studenoga 1946. godine u Osječku, od oca Mate i majke Mande rođ. Grgić. Za svećenika je zaređen 3. veljače 1974. godine. Magistrirao je 1977. godine radom «Poziv i poslanje proroka Jeremije», i otada je profesor na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu. Doktorirao je 1982. godine. Na istom tematskom području usavršavao se na Biblijskom institutu u Rimu (1986.-1989.), na kojem je 1989. godine položio magisterij iz biblijskih znanosti, i na franjevačkom biblijskom institutu u Jeruzalemu (1989.-1990.). Završio je njemački jezik i književnost u Sarajevu (1980.-1984.). Izdao je više knjiga i suradnik je u više znanstvenih i vjerskih tiskovina. Trenutno je profesor biblike na KBF-u u Zagrebu i Franjevačkoj teologiji u Sarajevu.

FRA IVAN MARIĆ iz Balegovca. Rodio se 1. rujna 1948. godine od oca Stipe i majke Šimice rođ. Ivanković. Za vrijeme filozofsko-teološkog studija svirao je u franjevačkom vokalno-instrumentalnom sastavu (VIS) «Jukić». Za svećenika je zaređen 2. veljače 1975. u Sarajevu. Trenutno je župnik u Koraću.

FRA BARIŠA BRAJINOVIĆ iz Gornje Dubice. On je časni brat u franjevačkoj provinciji Bosni Srebrenoj. Rodio se u Gornjoj Dubici 9. travnja 1944. godine, od oca Ante i majke Lucije rođ. Delipeter. Osnovnu školu pohađao je u Dubici, dopisnu teologiju u Zagrebu i na Katehetskom institutu u Ljubljani. Svečane redovničke zavjete dao je 3. siječnja 1968. godine. Sada se nalazi u samostanu sv. Ante na Bistriku u Sarajevu. Provodi dane dežurajući strpljivo na porti, uvijek imajući lijepu riječ i nasmijano, blago lice.

VLČ. PAVO BRAJINOVIĆ iz Gornje Dubice. Rodio se 11. prosinca 1945. godine, od oca Pavla i majke Mare rođ. Petričević. Za svećenika je zaređen u Sarajevu 29. lipnja 1971. godine. Zadnjih godina bio je župnik u Pećniku, a nakon ratnog izbjeglištva (1992.-1995.) postavljen je za župnika u župu Prud. Od 2001. godine župnik je u župi Novo Selo/Balegovac.

VLČ. FILIP BRAJINOVIĆ iz Gornje Dubice. Rodio se 27. lipnja 1950. godine od oca Bariše i majke Antonije rođ. Jeleč. Osnovnu školu pohađa u Gornjoj Dubici, srednju u Križevcima, a teologiju u Sarajevu, gdje je zaređen za svećenika 29. lipnja 1977. godine. Službovao je u Oštroj Luci, Sarajevu, Ilijašu, a posljednja župa, pred rat, bila mu je novoosnovana župa Posavska Mahala kod Odžaka. Sada je župnik u župi Garevac kod Modriče.

VLČ. STJEPAN RADIĆ, iz Gornje Dubice. Član je Đakovačko-srijemske biskupije. Rođen je 5. studenoga 1975. godine, od oca Joze i majke Ljubice r. Beljan. Kršten je 8. studenoga 1975., a krizman 23. travnja 1989. u Brodskom Varošu (Hrvatska). Za đakona je zaređen u Đakovu, 3. listopada 1999. Sveti red prezbiterata primio je 29. lipnja 2000. godine, dok je mladu misu slavio 30. srpnja 2000. u župi Bezgrješnog srca Marijina u Slavonskom Brodu. Odlazi na postdiplomski studij filozofije na Filozofski fakultet Družbe Isusove u Zagrebu koji uspješno završava. Trenutno je profesor filozofije na KBF-u u Đakovu, i župni vikar u Osijeku.

Više u ovoj kategoriji: Časne sestre »

79 komentari

• Link komentara Monte Petak, 28 Travanj 2017 11:15 Poslo/la Monte

Otros antioxidantes como el selenio, la tiamina, el beta-caroteno y el zinc
    ayudan a prosperar el aspecto de la piel.

• Link komentara Herman Petak, 28 Travanj 2017 10:01 Poslo/la Herman

Greetings! Very helpful advice within his
    article! It is thhe little changes that make the greatest changes.
    Thanks a lot for sharing!

• Link komentara Marlys Petak, 28 Travanj 2017 05:27 Poslo/la Marlys

News of James choosing the top place may come as small shock to followers,
    after the first novel Fifty Shades sold 70 million copies in eight months.

• Link komentara Marietta Petak, 28 Travanj 2017 03:03 Poslo/la Marietta

Strive to not lose greater than 1- 2lbs per week, in any other case you're
    extra prone to puut the burden back on.

• Link komentara Derek Četvrtak, 27 Travanj 2017 19:36 Poslo/la Derek

Tһіs post is tгuly a pleasant one it helps new internet ᥙsers, wɦߋ ɑre wishing in favor ߋf blogging.

• Link komentara Kiera Četvrtak, 27 Travanj 2017 13:37 Poslo/la Kiera

Old daggy clothes will now be used for home exercise, gardening, house cleaning and the like.
    However yeast infections in men are just as prevalent as women. Always, use
    the information you gather to your benefit and not to hurt others. https://johannamlxi.wordpress.com

• Link komentara Marion Četvrtak, 27 Travanj 2017 12:21 Poslo/la Marion

If you are not satisfied, you have got a complete 60
    days to try it for yourself earlier than you determine if it works or not.

• Link komentara Matthias Četvrtak, 27 Travanj 2017 10:27 Poslo/la Matthias

An wonderful, doubtlessly profit-making, interest is jewellery
    design.

• Link komentara Ryder Ponedjeljak, 24 Travanj 2017 05:59 Poslo/la Ryder

There isn't a payment to report a change in cellphone quantity,
    mailing handle, and/or alarm company identify.

• Link komentara Lucretia Nedjelja, 23 Travanj 2017 11:15 Poslo/la Lucretia

Кредит онлайн!

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda