28 Sij 2017

Nedjeljna misao 4. nedjelja kroz godinu

Nedjeljna misao 4. nedjelja kroz godinu

 

Isusov Govor na gori najvažniji je u njegovu poslanju. Izrečena Blaženstva srž su evanđeoskog nauka. Kao što je Kristov križ kontraverzan, tako su i sretnima proglašeni hendikepirani ljudi.

Siromasi su ljudi koji žive u nedostatku. Siromasi duhom trebaju duha Božjega. Zbog toga su proglašeni sretnima, radosnima, blaženima. Dobri ljudi nerijetko trpe nepravde, progonjeni su i žalosni. Takvima Isus obećava u budućnosti utjehu i zadovoljštinu u prostoru nebeske uprave.

Milosrđe je čin opraštanja i duhovno je svojstvo promovirano od Božjeg sina. Srce se shvaća kao duhovni organ, središte ljudskog bića, besmrtni dio čovjeka. Čisti srcem, iskreni, otvoreni  i dobrohotni ljudi vidjeti će Boga. A Božja djeca postati će oni koji se trude stvoriti mir.

Evanđelje po Mateju pisano je za kršćane židovsog porijekla. Isus je prikazan u njemu kao drugi Mojsije. Poticaji blaženstva nove su zapovijedi Božje.

Biblija     Bosna Srebrena     Franjevačka teologija     Novicijat Bosne Srebrene     Vrhbosanska nadbiskupija     Bitno

Kontakt

Vrhbosanska nadbiskupija
Rkt. župni ured "Sv. Josip"
76296 Gornja Dubica
Bosna i Hercegovina

tel/fax: +38731/765-117
e-mail: zupagornjadubica@gmail.com 

 

Primajte obavijesti

Upišite e-mail kako biste primali zadnje vijesti objavljenje na ovoj stranici.